Bitcoin Ethereum Ripple BitcoinCash Litecoin Dash NEM NEO BitConnect Monero IOTA Ethereum Classic Qtum OmiseGO Cardano Lisk Stellar Lumens Zcash Tether Waves Hshare Stratis Bytecoin Ark EOS Golem Kyber Network DigixDAO TRON Dogecoin BitcoinDark Blocknet Regalcoin DigiByte QuazarCoin DigitalNote Dashcoin FantomCoin Enigma MobileGo ZCoin Gulden TokenCard Aeon Pillar Aeon Skycoin XPlay Diamond Mysterium eBTC EOS ZClassic TokenPay Asch Monero Original

Класифікації криптоактивів: при створенні портфеля та управлінні ним дуже зручно визначитися з класифікацією і виділити всередині кожного класу найвигідніші активи. Об'єднувати службові токени, платформи і маркери додатків в одному класі або секторі активів немає сенсу, тому що це не дає задовільного рівня точності розподілу ринку. У класів активів можуть бути однакові системи оцінки, але різні цілі і різний функціонал. З точки зору інвестора має сенс виділити 7-12 класів, щоб кожен актив ставився тільки до одного з них і жоден з криптоактивів не залишився неприкаяним. У цьому випадку класифікація буде всеосяжною і дійсно корисною.

➦Базові криптоактиви (core)


Цей основний клас криптоактивів включає в себе тільки дві криптовалюти: біткоіни і ефір. Хтось може з цим не погодитися, адже ефіріум повинен очолювати список платформ. Але його наявність в даному класі обумовлено тим, що він все-таки має особливі властивості. В остаточному підсумку інвестори повинні конвертувати майже будь-яку криптовалюту в біткоіни або ефір, щоб потім купити інші монети. У той час як біткоіни і ефір різняться в багатьох сенсах, їх як активи об'єднує висока якість. Є безліч переконливих аргументів на користь того, що «біткоіни - це ядро» і у біткоіна повинен бути свій власний клас. Однак поки ці два криптоактива тримають особливу динаміку на ринку, я маю намір об'єднувати їх в загальну групу.

Можна звернутися до історії класичних грошей. Вся поточна глобальна структура активів починається з золота і будується на золоті. Раніше вважалося, що кількість золота, що належить країні, впливає на те, скільки валют може бути надруковано. Валюта допомагає оцінювати товари і випускати облігації, необхідні для отримання доходу на фінансовому ринку. Потім з'являються акції.

Хоча золото класифікується як товар (з юридичних та інших причин), воно розглядається і як валюта. Воно має особливі властивості, які переконують розподільників активів і інвесторів в тому, що золото - це окремий клас активів. Те ж саме вірно і для базових криптовалютних активів.

➦Валюти (currencies)

Основна перевага валют для ринку полягає в тому, що їх можна використовувати як цифрову форму оплати. Щоб зрозуміти, чи стосується монета або токен до валют, варто запитати: чи правда, що основне призначення цього активу - бути засобом обміну або збереження цінності? Валюта має бути засобом обміну, сховищем вартості і, нарешті, розрахункової грошовою одиницею.

І хоча криптовалюта знаходяться на різних етапах становлення, але стати розрахунковою грошовою одиницею - їх загальна кінцева мета. Всі монети об'єднує однаково високий ризик регулювання на противагу іншим класам активів, наприклад службовим токенам.

У криптовалютах та ж формула вартості, що і у фіатних валют. Тут можна застосувати стандартне рівняння обміну: M x V = P x Q, де M - грошова маса, V - швидкість обігу грошей, P - рівень цін, Q - обсяг виробництва. Модель оцінки криптовалют багато в чому заснована на питомих витратах і, що найбільш значимо, на швидкості обігу грошей.

Всі криптовалюти намагаються вирішити проблеми з оплатою, і вони згруповані на основі логічних принципів.

Приклади активів цього класу: Bitcoin Cash, Monero і Dash.

➦Платформи (platforms)

Платформи - одні з найцікавіших криптоактивів, тому що вони дають можливість створювати смарт-контракти та програмовані гроші. Якщо який-небудь блокчейн дозволяє реалізувати смарт-контракти в тій чи іншій формі - значить, він відноситься до платформ. Програмна підтримка юридичних і фінансових контрактів зможе змінити, прискорити і поліпшити все, що тільки можливо, в сучасній дійсності.

Давайте уявимо собі світ через десять років. Корпорації стануть ефективніше з впровадженням смарт-контрактів. Управління, голосування, примусове виконання договорів, формування та відстеження ланцюгів поставок докорінно зміняться, тому що з'явиться можливість програмно зберігати і передавати вартість відповідно до загальноприйнятої логіці.

Ми зможемо побачити, звідки приїхала їжа, яка виявилася у нас на столі. Земельні спори кануть в лету, а голосування стануть прозорими і чесними.

Платформи надають фундаментальні будівельні елементи для блокчейнів, такі як смарт-контракти, незмінюваність і децентралізація. Цілі і функції відрізняють їх від інших класів активів. У них є свої особливі ризики регулювання в порівнянні з іншими активами. До того ж платформи набагато ближче саме до юридичних контрактами. Модель оцінки таких активів заснована перш за все на мережевих ефектах.

Приклади активів цього класу: EOS, NEO, Cardano і IOTA.

➦Службові токени (utility tokens)


Службові токени фокусуються на надання послуг. Вони являють собою функцію або ресурс для задоволення конкретної потреби. У таких токенів є партнери, які створюють додатки, що лежать над протоколом або використовують дані маркери.

Модель оцінки таких активів теж здебільшого заснована на мережевих ефектах, але залежить від попиту і пропозиції. Такі маркери в основному запускаються на платформі, блокчейн якої вони безпосередньо не контролюють. Переважна більшість службових токенів зараз працює на платформі ефіріума. Службові токени відрізняються від платформ обмеженою функціональністю, а від додатків, навпаки, тим, що їх заявлена ​​мета не обмежується одним додатком або службою. До того ж, якщо зараз вони можуть працювати на одному блокчейні, то в майбутньому зможуть функціонувати в декількох мережах для обслуговування декількох додатків.

Приклади активів цього класу: BAT, Civic, OmiseGO і Tron.

➦Інвестиційні токени (security tokens)

Інвестиційні токени відрізняються від вищезазначених класів активів своєї функціональної природою, цілями і ризиками регулювання. Вони набувають цінності від прив'язки до зовнішнього активу і, як правило, потрапляють під дії правил регулювання цінних паперів. Модель оцінки таких токенів безпосередньо пов'язана з оцінкою базового активу. Ці маркери, ймовірно, будуть активно набирати популярність протягом наступних 12 місяців. Також, можливо, ми зможемо побачити прив'язку об'єктів нерухомості до блокчейну за допомогою інвестиційних токенів.

Отже, основна властивість токенів цього класу - їх прив'язка до зовнішнього, реального активу.

Приклад активу цього класу: BCAP.

➦Сировинні (товарні) токени (crypto commodities)

Даний вид токенів спрямований на надання реального споживчого ресурсу. На відміну від платформ, такі маркери зав'язані на певну індустрію і призначені для обміну на ресурси з конкретного підмножини. До таких ресурсів відносяться, наприклад, дисковий простір, обчислювальна потужність і т.д.

Їх модель оцінки включає в себе мережевий ефект, а також залежність від попиту і пропозиції на даний ресурс. Попит і пропозиція, відповідно, впливають на ціну, а ризики дефіциту і профіциту - найбільш поширені провісники підвищення або зниження ціни.

Такі маркери мають порівняно невеликий ризик регулювання, а в основі їх роботи лежить власний блокчейн.

Приклади активів цього класу: STORJ, FileCoin і Golem.

➦Токени додатків (APPcoins)

Токени додатків, або аппкоіни, працюють в одній конкретній мережі і пов'язані з певним додатком. Їх пропозиція не обмежена на відміну від сировинних токенів. Їх мета і корисність не виходять за межі власної вузької екосистеми. У зв'язку з вузькою спеціалізацією даного виду активів і їх прив'язки до конкретного варіанту використання в певному додатку їх модель оцінки буде докорінно відрізнятися від інших класів активів.

Приклади активів цього класу: Steem, Binance і SALT.

➦Стейблкоіни (stable coins)

Даний вид активів існує для того, щоб забезпечити стабільне зберігання вартості. В даний час в цьому класі є один великий гравець - Tether. Однак незабаром все може змінитися. Вже існує кілька проектів, спрямованих на застосування різних методів для досягнення стабільності ціни монети. Це новий і зростаючий клас активів, який ми будемо надалі оцінювати самостійно, виходячи з його заявлених цілей і функціональності.

Приклади активів цього класу: Tether, Maker, Basecoin і Digix.


HashFlare

Немає коментарів: