Класифікації криптоактивів: при створенні портфеля та управлінні ним дуже зручно визначитися з класифікацією і виділити всередині кожного класу найвигідніші активи. Об'єднувати службові токени, платформи і маркери додатків в одному класі або секторі активів немає сенсу, тому що це не дає задовільного рівня точності розподілу ринку. У класів активів можуть бути однакові системи оцінки, але різні цілі і різний функціонал. З точки зору інвестора має сенс виділити 7-12 класів, щоб кожен актив ставився тільки до одного з них і жоден з криптоактивів не залишився неприкаяним. У цьому випадку класифікація буде всеосяжною і дійсно корисною.


Можна звернутися до історії класичних грошей. Вся поточна глобальна структура активів починається з золота і будується на золоті. Раніше вважалося, що кількість золота, що належить країні, впливає на те, скільки валют може бути надруковано. Валюта допомагає оцінювати товари і випускати облігації, необхідні для отримання доходу на фінансовому ринку. Потім з'являються акції.
Хоча золото класифікується як товар (з юридичних та інших причин), воно розглядається і як валюта. Воно має особливі властивості, які переконують розподільників активів і інвесторів в тому, що золото - це окремий клас активів. Те ж саме вірно і для базових криптовалютних активів.


У криптовалютах та ж формула вартості, що і у фіатних валют. Тут можна застосувати стандартне рівняння обміну: M x V = P x Q, де M - грошова маса, V - швидкість обігу грошей, P - рівень цін, Q - обсяг виробництва. Модель оцінки криптовалют багато в чому заснована на питомих витратах і, що найбільш значимо, на швидкості обігу грошей.

Всі криптовалюти намагаються вирішити проблеми з оплатою, і вони згруповані на основі логічних принципів.
Приклади активів цього класу: Bitcoin Cash, Monero і Dash.

Давайте уявимо собі світ через десять років. Корпорації стануть ефективніше з впровадженням смарт-контрактів. Управління, голосування, примусове виконання договорів, формування та відстеження ланцюгів поставок докорінно зміняться, тому що з'явиться можливість програмно зберігати і передавати вартість відповідно до загальноприйнятої логіці.

Ми зможемо побачити, звідки приїхала їжа, яка виявилася у нас на столі. Земельні спори кануть в лету, а голосування стануть прозорими і чесними.
Платформи надають фундаментальні будівельні елементи для блокчейнів, такі як смарт-контракти, незмінюваність і децентралізація. Цілі і функції відрізняють їх від інших класів активів. У них є свої особливі ризики регулювання в порівнянні з іншими активами. До того ж платформи набагато ближче саме до юридичних контрактами. Модель оцінки таких активів заснована перш за все на мережевих ефектах.
Приклади активів цього класу: EOS, NEO, Cardano і IOTA.


Приклади активів цього класу: BAT, Civic, OmiseGO і Tron.

Отже, основна властивість токенів цього класу - їх прив'язка до зовнішнього, реального активу.
Приклад активу цього класу: BCAP.
Даний вид токенів спрямований на надання реального споживчого ресурсу. На відміну від платформ, такі маркери зав'язані на певну індустрію і призначені для обміну на ресурси з конкретного підмножини. До таких ресурсів відносяться, наприклад, дисковий простір, обчислювальна потужність і т.д.
Їх модель оцінки включає в себе мережевий ефект, а також залежність від попиту і пропозиції на даний ресурс. Попит і пропозиція, відповідно, впливають на ціну, а ризики дефіциту і профіциту - найбільш поширені провісники підвищення або зниження ціни.
Такі маркери мають порівняно невеликий ризик регулювання, а в основі їх роботи лежить власний блокчейн.
Приклади активів цього класу: STORJ, FileCoin і Golem.

Приклади активів цього класу: Steem, Binance і SALT.

Приклади активів цього класу: Tether, Maker, Basecoin і Digix.
Немає коментарів:
Дописати коментар